Що відбувається з валютним ринком України і до чого тут фінансова грамотність

Що відбувається з валютним ринком України і до чого тут фінансова грамотність

Валютою прийнято називати національні, іноземні і міжнародні гроші в готівковій або безготівковій формі. Співвідношення показників різних країн дозволяє зрозуміти, наскільки виростуть ціни імпорту і експорту, і в який бік будуть спостерігатися коливання акцій різних світових корпорацій. Все це можна знайти у відкритому доступі в новинних колонках. Однак багато хто не розуміє, навіщо їм потрібна подібна ця інформація, і як треба її застосовувати в реальному житті.

Чому важливо стежити за курсом валют?

Тому що це, в першу чергу, особиста фінансова безпека: в будь-який момент можна прийти в банк і здати або купити гроші іноземної держави. Хоча експерти зазначають, що в умовах нестабільної міжнародної ситуації найкраще національну валюту вкладати в золото.

Що відбувається з валютним ринком України і до чого тут фінансова грамотність - фото1

Що дасть звичайній людині перегляд фінансових новин:

  • розуміння того, за якою ціною можна зробити обмін;
  • спрогнозувати зростання або падіння тієї чи іншої валюти;
  • швидко вкласти накопичені кошти або вивести їх з обігу.

Якщо потрібно оперативно підлаштуватися під нестабільну ситуацію і перевести заощадження в гривню або іншу валюту, можна скористатися більш мобільними, в порівнянні з банками, обмінниками. В Україні працює мережа Kit Group, яка надає свої послуги всім бажаючим. На офіційному сайті можна знайти точні адреси розташування філій компанії та умови співпраці. Наприклад, в Івано-Франківську відділення знаходиться за адресою вул. Січових стрільців, 5. Але щоб перевірити курс долара Івано-Франківськ, не обов'язково туди їхати: це можна зробити по телефону або онлайн. До речі, лайфхак: перевіряйте курс валют в довколишніх містах, тому що він може відрізнятися.

Що відбувається з валютним ринком України і до чого тут фінансова грамотність - фото2

Валюта і світова криза

В умовах кризи, що вибухнула навесні, показники валютних ринків стали основним аспектом для проведення аналізу впливу епідемії на економіку всіх країн. Нехай не кожен розуміє тонкощів біржової гри, проте він чітко розумітиме, знаходяться його гроші в безпеці чи ні.

Фінансова грамотність та вміння стежити за актуальними новинами - це важлива якість сучасної людини, яка може сподіватися тільки на себе і власні можливості. Держава не завжди дає можливість вибратися з кризи, коли немає роботи, а в рядку бюджету є величезною борг.

Що відбувається з валютним ринком України і до чого тут фінансова грамотність - фото3

За попередніми оцінками експертів, які вибудували модель міжнародної торгівлі після закінчення епідемії, українська економіка буде переживати серйозні втрати:

  • продуктивна потужність знизиться;
  • скорочення внутрішнього попиту;
  • скорочення експорту / імпорту;
  • зменшення товарообігу;
  • обмеження вільного пересування;
  • падіння значень гривні по відношенню до інших валют.

Та все це призведе до зниження доходів суспільства в цілому і конкретних сімей зокрема (може і вашої родини?), а значить до неможливості зберегти раніше накопичені кошти в їх первинному вигляді. Розуміння даних аспектів дасть можливість багатьом вчасно вкласти гроші або обміняти.

Що відбувається з валютним ринком України і до чого тут фінансова грамотність - фото4

Де краще реалізувати валюту?

Банки пропонують великі відсотки по переказу грошей і не завжди вигідні курси, тому доцільніше звернутися до спеціалізованих обмінних організацій, які працюють за офіційною ліцензією, але пропонують більш лояльні умови купівлі та продажу валюти. Однією з таких компанії в Україні є "Кіт Груп". Відділення присутні у 21 місті України (Івано-Франківськ, Київ, Харків, Дніпро і т.д.). Експерти допоможуть зорієнтуватися в поточному порядку денному і зафіксувати курс протягом години, в той час як банки працюють відповідно до курсу НБУ, який виставляється вранці в будні дні.

Фінансова грамотність та вміння розбиратися в курсах валют - це вимога реальності, в якій доводиться жити. Спроби зберегти себе і свою сім'ю від грошового розорення шляхом придбання і вкладення валюти є нормою для людини 21 століття. Зараз необов'язково ставати бухгалтером або економістом, щоб розуміти, як реалізуються фінансові питання - це доступно кожному.

Ваш баннер здесь за 35 грн./сутки

Верх