Як зберегти свої заощадження і де міняти валюту

Як зберегти свої заощадження і де міняти валюту

Навчитися заробляти гроші - це ще не все, дуже важливо їх не втратити. Багато фахівців та й особистий досвід говорять про те, що гроші зручніше зберігати не тільки в гривнях, а й в інших валютах. Частина в євро, а частина в доларі. Це найстабільніші і ліквідні валюти: інфляція - мінімальна, попит - є завжди.

Чому зберігання заощаджень у гривні невигідно (в далекій перспективі): інфляція гривні може досягати 10% на рік. Інфляція євро і долара на рівні 1-3% на рік. Таким чином, якщо не розглядати банківські метали та облігації, зберігання грошей в іноземній валюті (долар і євро) дозволяє уберегти себе і свою сім'ю від численних криз.

Як зберегти свої заощадження і де міняти валюту - фото1

Слід розібратися, де міняти гривню на інші валюти, - варіантів багато:

  • безпосередньо в касі банку;
  • в обмінному пункті;
  • в банкоматі;
  • онлайн;
  • на чорному ринку.

Деякі із цих способів більше формалізовані і безпечні, а десь можна знайти більш вигідний курс. Режим і час роботи теж грає свою роль. Давайте розбиратися.

Банки

Курс обміну встановлюється однаковим, як в головному банку, так і в його філіях.

Тут можна проводити мультивалютний обмін: не тільки гривню на потрібну валюту, але і одну валюту на іншу. Угоди безпечні, ймовірність отримати підроблену купюру - нульова. Додаткові витрати і зайві комісії - відсутні. Банки працюють як з готівкою, так і з картами.

Як зберегти свої заощадження і де міняти валюту - фото2

Не дуже зручно, що в банках проводяться не тільки обмінні операції, а й безліч інших, тому можливі черги до фахівців. Є таке правило, що банки згортають свою роботу за операціями до кінця так званого «банківського дня». Всі операції до цього часу повинні бути виконані, нічні та вечірні операції виключені.

Обмінні пункти

Тут робота заточена саме на обмін валюти. Час роботи підлаштовано під клієнтів, пункти відкриваються раніше і закриваються пізніше, ніж в банках. У різних містах курс обміну свій.

Обмінювати валюту в ліцензованих обмінних пунктах безпечно і комфортно. Як приклад візьмемо одного з лідерів України - мережу обмінних пунктів Kit Group. Є відділення у Львові, Києві, Харкові, Дніпрі і т.д. (всього 21 місто України). У всіх філіях (навіть порівняно невеликих) завжди є кілька іноземних валют: долар, фунт, євро, злотий, юань і інші. При необхідності можна забронювати суму обміну і замовити доставку валюти з охороною (інкасацію). Також клієнт до здійснення обміну може перевірити на детекторі все валюти, не заборонено використовувати свій пристрій. В обмінних пунктах Kit Group можна обміняти всі старі і пошкоджені купюри, приймаються навіть застарілі - ті, які не можна реалізувати в інших місцях (крім банків). Ще один момент: курс можна відстежувати онлайн на сайті без необхідності відвідування або дзвінків по телефону, для прикладу - курс долара Львів (до речі: кращий у Львові).

Як зберегти свої заощадження і де міняти валюту - фото3

До мінусів обмінних пунктів можна віднести те, що можна зустріти приховані комісійні, а також нарватися на шахрайство. Щоб цього уникнути, не слід зв'язуватися з незнайомими компаніями, а також потрібно обходити стороною пункти обміну без відповідної документації. Перед відвідуванням потрібно зібрати всю інформацію про послуги та відгуки про той чи інший обмінний пункт.

Банкомат

Банкомати працюють цілодобово, курс обміну залежить від конкретного банку. Перебуваючи в поїздці за кордоном з банкомату можна отримати суму в тій валюті, яка ходить в країні перебування. Іноді зустрічаються банкомати з видачею грошей в різних валютах. З мультивалютного банкомату в Україні є можливість зняти не тільки гривні, але і ту валюту, на яку запрограмований банкомат.

Є небезпека шахрайства в цій сфері, тому краще знімати гроші в тих місцях, де є контроль поліції або як мінімум відеоспостереження.

Як зберегти свої заощадження і де міняти валюту - фото4

Онлайн банкінг

Зручно проводити операції, сидячи вдома в тиші біля комп'ютера. Можна спокійно розібратися з курсами валют, порівняти комісійні і тільки потім, повністю визначившись, зробити операцію обміну.

Плюсами є економія часу, а також повна безпека і надійність. Мінус - як правило, не найвигідніший курс валют.

Звичайно в цьому випадку потрібно вміти працювати з комп'ютером і знати який банк надає онлайн-послуги з обміну і переведення валютних коштів.

Як зберегти свої заощадження і де міняти валюту - фото5

Чорний ринок

Небезпечне і безглузде заняття, можна втратити все і нарватися на великі неприємності. Вкрай не рекомендуємо цей спосіб обміну валют.

Ваш баннер здесь за 35 грн./сутки

Верх