Як курс долара впливає на Україну: актуальні прогнози і тенденції

Як курс долара впливає на Україну: актуальні прогнози і тенденції

Жителі будь-якої країни світу помічають, що ціни на різні товари піднімаються і знижуються. Причинами таких явищ є в інфляція або дефляція, що виникають в економіці конкретної держави.

Одним з факторів, що впливають на виникнення інфляції, є курс долара. Викликано це тим, що долар є валютою для різних міжнародних розрахунків. З цієї причини зміна котирувань валюти конкретної держави до долара призводить до різних стресових явищ в економіці.

Як курс долара впливає на Україну: актуальні прогнози і тенденції - фото1

Вплив полягає в тому, що при зниженні котирувань національної валюты, вартість імпортних товарів підвищиться. Через деякий час після подорожчання долара збільшиться і вартість товарів місцевих виробників. Після подорожчання долара відбувається девальвація місцевої валюти, а далі збільшуються темпи інфляції.

Актуальні прогнози для гривні

Для початку потрібно відзначити те, що безпосередньо впливає на курс долара і його зростання по відношенню до гривні. Експерти виділяють два види факторів: внутрішні і зовнішні. До внутрішніх факторів належать такі, як дефіцит бюджету України, показники падіння або зростання ВВП, також непрямий вплив надає рівень зайнятості населення, збір врожаю та стан економіки в цілому. Із зовнішніх факторів найсильніший зараз - наслідки пандемії, які позначилися на країні. Це все традиційно розхитує курс долара. Однак сприятливо впливає на ситуацію скорочення зовнішнього туризму.

Як курс долара впливає на Україну: актуальні прогнози і тенденції - фото2

Питання, яке хвилює населення, чи може поточний курс повернутися назад? Однозначної відповіді немає, але можна стверджувати, що при такому варіанті постраждають експортери, а це призведе до скорочення робочих місць і бумерангом вдарить по економіці України.

Чому фактичний курс долара відрізняється від офіційного

В Україні існує спеціальний режим продажу валюти на міжбанківському валютному ринку, за новими правилами якого всі заявки юридичних осіб на покупку валюти обов'язково включаються до реєстру. Це досить інерційний процес: поки всі заявки від юр. осіб будуть зареєстровані і виконані, попит на валюту вже може змінитися. А тому зміниться і реальний курс.

Як курс долара впливає на Україну: актуальні прогнози і тенденції - фото3

Де можна обміняти валюту в Україні

Обміняти гривню на валюту і навпаки можна в одному з відділень банків або пунктів обміну валют, які мають відповідну ліцензію. Для безпеки перед обміном потрібно вивчити пропоновані курси, попередньо точно розрахувати суму, яку ви повинні отримати після обміну і обов'язково перерахувати гроші після отримання.

Ще один варіант - це скористатися послугами обмінників мережі Kit Group. Компанія має десятирічний досвід роботи і пропонує найкращі умови на фінансовому ринку України. Філії зручно розташовані в Києві, Харкові, Одесі, Тернополі, Дніпрі та ін. У кожного міста є свій сайт (за посиланням - сайт обміну валют у Тернополі).

У відділеннях можна купити або продати іноземну валюту за найвигіднішими курсами, отримати кваліфіковану консультацію і обміняти застарілі або пошкоджені купюри.

Як курс долара впливає на Україну: актуальні прогнози і тенденції - фото4

В обмінних пунктах доступні:

  • американський долар;
  • британські фунти;
  • євро;
  • російські рублі;
  • польські злоті.

На офіційному сайті компанії можна дізнатися актуальні курси різних валют, також відстежити зміну курсу і скористатися послугою обмін валюти онлайн. Для постійних клієнтів передбачені індивідуальні умови обміну по оптовому курсу. Конвертер валют дозволяє розрахувати актуальний курс по відношенню до гривні, що дуже зручно.

Ваш баннер здесь за 35 грн./сутки

Верх