Від настільної Мафії до компьютерної Among Us

Від настільної Мафії до компьютерної Among Us

На сьогодні гра набула величезної популярності у світі, так само як і її сувенірні атрибути серед дорослих та дітей: одяг, посуд, іграшки, конструктор among us. Подарунки з концепцією гри вважаються дуже модними та актуальними зараз. Але мало хто знає, як та з чого виникла ідея гри among us

Мафія

Суть гри проста і відома багатьом: група людей збирається разом, приміряє на себе різні ролі (сищик, доктор і так далі) і шукає в своїх рядах шифруючихся гангстерів. А злочинці тим часом намагаються нишком знищити суперників, замести сліди – словом, вийти сухими з води. Раз, два, три, місто засинає, і звичайна квартира перетворюється в місце дії детективної історії, де кожен сам за себе. Хто вбивця? Кого відправити до в'язниці? Чому у Ігоря така підозріла фізіономія?

Ми даремно пропустили Among Us

Проста концепція, десятки тонкощів і величезний простір для психологічних маніпуляцій забезпечили творінню Дмитра Давидова довге життя і світове визнання. А де слава, там і наслідування. І в 2017-му маленька команда InnerSloth вирішила представити свою версію «соціальної RPG».

Амбіції у розробників з Редмонда були помірними - всього лише зробити "космічну" версію знаменитої настілки, та з локальним мультиплеєром, щоб можна було незвично розважатися з друзьями.

Але різкий зліт, зрозуміло, сам по собі ні про що не говорить: хіба мало в індустрії каліфів на годину. Проте, навіть якщо її популярність недовговічна, Among Us цілком заслуговує всіх тих захоплень на її адресу – це не жалюгідний клон настільної легенди, а маленький шедевр, що впевнено стоїть на власних ногах.

Чужий серед своїх

Зав'язка і правила досить прості. Невелика група астронавтів (від 4 до 10 осіб) потрапляє в палітурку: корабель зламався, квіти зів'яли, сміттєва корзина забилася всячиною. Щоб вижити, бідолахам, терміново потрібно полагодити зореліт і як слід прибратися. Однак ось невдача - в дружний лад квітчастих дослідників якимось чином затесалися таємничі зрадники (від одного до трьох), яким хочеться лише одного – вбивати і руйнувати. О боже!

Розмовляти можна тільки під час дебатів, щоб зберегти інтригу до кінця матчу.

Завдання екіпажу очевидне - виконати ряд випадково відібраних комп'ютером завдань і залишитися в живих.

Різниця і відмінності

На перший погляд концепція більш-менш впізнавана: битва умів, пошуки самозванців, палкі дискусії і атмосфера тотальної недовіри – найчистішої води «Мафія», тільки на смартфоні і в скафандрах. Але не так все просто: InnerSloth використовувала класику лише в якості відправної точки. Тому, незважаючи на очевидні подібності, відчувається їх скромне творіння зовсім інакше.

Мабуть, найбільш очевидна відмінність від застільної соціальної RPG полягає в форматі: Among Us - не покрокова гра. Тут немає ніяких "місто засинає" і тому подібних умовностей жанру: з перших секунд раунду кожен вільний займатися чим хоче, де хоче, як хоче. Що, з одного боку, розв'язує руки і помітно прискорює матчі – досвідчені команди цілком можуть полагодити зореліт за кілька хвилин, якщо дуже того захотять. У той же час відсутність будь-яких дизайнерських бар'єрів між героями і лиходіями робить кожен раунд неймовірно напруженим, адже ніколи не знаєш, хто таїться за найближчим кутом.

Ваш баннер здесь за 35 грн./сутки

Верх