Як курс долара впливає на економіку України

Як курс долара впливає на економіку України

Долар як резервна валюта має прямий вплив на економіку всіх країн світу. Від нього безпосередньо залежить оборот великого міжнародного бізнесу, інвестиції, витрати на сировину і т.д. Малий і середній бізнес в цих процесах задіяні слабо, тому що в їх оборотах в основному бере участь національна валюта.

Більше 30% економіки України тримається на доларі і євро, що робить її облік, контроль і аудит обов'язковим фактором для того, щоб розраховувати економічний план і бюджет на рік. Для того, щоб прикинути масштаб, просто подивіться скільки магазинів і сервісів почали вказувати ціни в доларах поряд з гривнею.

Як курс долара впливає на економіку України - фото1

Чому офіційний курс валют може відрізнятися від фактичного

НБУ, банки і обмінники створюють фінансову подушку безпеки. Вони пропонують такий курс, за яким їм вигідно працювати. Якби банки працювали за курсом 1 до 1 з офіційним біржовим, то не отримували б прибутку взагалі. До того ж, курс - це не цифра в момент часу, а плаваюча змінна, яка охоплює широкий проміжок. Така стратегія дозволяє стабілізувати втрати від короткострокових стрибків курсу і отримати максимум вигоди.

Хто і як встановлює курс валют в Україні

Курс долара встановлює НБУ один раз на день (крім вихідних та свят). Цей орган вирішує, коли і за скільки буде продаватися долар. Курс долара до гривні залежить від співвідношення пропозиції і попиту на нього в Україні.

Як курс долара впливає на економіку України - фото2

Простий приклад впливу долара на економіку України

Якщо Банк США надрукує 1 млрд доларів, то їх ціна не зміниться. Просто кількість грошових одиниць з тієї ж цінністю збільшиться. Якщо ж банк України надрукує 1 млрд гривень, ціна всіх грошей у країні впаде пропорційно випущеної сумі (інфляція). Тільки резервні валюти можуть друкуватися для збільшення загальної кількості грошової маси. Інші варіанти можна порівняти з випуском підробленої валюти, яка підриває економіку країни, в яку завозять такі гроші.

Курс долара в Україні: прогнози на найближчий час

Аналітики кажуть, що найближчі півроку курс у Ровно, Харкові та ін. містах буде стабільним: ніякої кардинальної динаміки до кінця року не передбачається. Ситуація залежить від інвесторів, кредитів МВФ і стану економіки України, а тут все доволі стабільно. Коли ситуація в Україні передбачає інвестування в бізнес і активні вливання валюти, економіка зростає і національна валюта буде більш стійка по відношенню до долару. Зворотна ситуація провокує падіння економіки.

Як курс долара впливає на економіку України - фото3

Способи обміну валют в Україні

З постійно діючих способів обміну валюти в Україні можна виділити такі:

  • банки (включаючи інтернет-банкінг);
  • обмінні пункти;
  • чорний ринок.

Банки - стабільно, безпечно і... невигідно. Оскільки курс валют в банках встановлюється один раз на день (з ранку), то часто може бути так, що фактичний курс валют відрізняється від реального. Якщо він відрізняється в гірший бік для клієнта, то вам завжди раді. Якщо ж курс відрізняється в гірший бік від фактичного для банку, то операції з валютою швидше за все будуть не доступні, а клієнт отримає стандартну відмовку: "немає валюти", "висить система" і т.д.

Обмінні пункти - швидко, не завжди зручно, актуальний курс і... страшно. На відміну від банків обмінні пункти набагато швидше реагують на ситуацію зі зміною курсу валют, який може змінюватися кілька разів на день. Єдиний недолік: в цьому бізнесі багато шахраїв, і знайти надійний обмінник з репутацією не просто. Як варіант надійності і стабільності - мережа обмінних пунктів від Kit Group. Є філії в 21 місті України (Рівне, Київ, Харків і т.д.). Можна дізнатися актуальний курс долара Рівне або в іншому місті онлайн. Це особливо зручно, тому що курси валют можуть відрізнятися в різних містах. Можна не побоюватися шахрайства, тому що ця мережа працює на валютному ринку більше 10 років, є вся дозвільна документація.

Як курс долара впливає на економіку України - фото4

Що стосується чорного ринку валют, то цей спосіб обміну важко рекомендувати, тому що не попасти на шахрая - це велика удача. Судіть самі: у продавця немає ніякої дозвільної документації, не буде ніяких чеків, що підтверджують угоду. Пред'являти претензії буде просто нікому. Ризикувати своїми заощадженнями заради короткої вигоди - це верх легковажності.

Ваш баннер здесь за 35 грн./сутки

Верх