Можливе посилення карантину тисне на курс гривні до долара

Можливе посилення карантину тисне на курс гривні до долара

Думки експертів щодо змін на валютному ринку України розділилися. Одні вважають, що в короткостроковій перспективі гривня залишиться в діапазоні 26,5 - 27,75 за 1 долар. Експерти переконані, що НБУ активніше стане викуповувати надлишок ліквідності, коли курс підійде до позначки 26,5 гривні за 1 долар. Інші аналітики побоюються ослаблення української валюти на тлі непривабливості країн, що розвиваються для інвесторів через пандемію.

МВФ схвалив кредитну програму на тлі погіршеної прогнозу ВВП України на 2020 року з мінус 7,7% до мінус 8,2%. Негативний прогноз стосується не тільки поточного, але і майбутнього року. Так, експерти міжнародного фонду прогнозують зниження росту української економіки - замість озвучених раніше 3,6% до 1,1%. На 2022 рік прогноз більш сприятливий: експерти МВФ розраховують на 3% зростання ВВП України.

Можливе посилення карантину тисне на курс гривні до долара - фото1

Аналітика курсу валют з 22 по 26 червня 2020 р.

За тиждень з 22 по 26 червня готівкові долари показали стабільність та спокій в порівнянні з тижнем раніше. Спочатку валюта трохи подешевшала, але потім знову зросла до колишнього рівня. Скачки валют можна було помітити не тільки в мережі обмінників Kit Group, але по всій країні. Протягом тижня співробітники обмінних кас спостерігали, як до вівторка курс не змінювався, потім подешевшав до 26,75 грн за 1 долар в продажу. Середовище не принесло змін, але в четвер американська валюта продавалася по 26,80. П'ятничний валютний курс не змінився. Спред стабільно утримувався на рівні 20 копійок. Результат - прогноз експертів виправдався, оскільки гривня зберегла позиції в коридорі від 26,5 до 27 грн за 1 долар. Дефіциту валюти в мережі обмінників Kit Group не спостерігалося. Курс валют чорний ринок Хмельницького, Харкова, Києва та ін. також був в цьому коридорі.

З нагоди Дня Конституції 29 червня - вихідний день. Тому регулятор визначив курс на наступний тиждень, починаючи з вівторка, на рівні 26,69 грн/дол.

Можливе посилення карантину тисне на курс гривні до долара - фото2

Причини коливань курсу

Експерти вказують на стабільність міжбанківського валютного ринку на тлі зниження попиту на долари у імпортерів і рядових українців. Невеликі коливання відбуваються за рахунок локального зміни пропозиції і попиту. Основні покупці долара - нерезиденти, але і вони не надто активні. Банкіри трохи грають курсом, щоб оживити продаж, та трохи заробити.

Валютний ринок характеризується малою активністю з боку покупців. Сама пропозиція стала наслідком закриття кварталу, накопиченої ліквідності для сплати податків. Мінфін знизив доходність облігацій менше 10%, але при цьому залучив 6,2 млрд гривень. Ті, хто інвестує в цінні папери, починають звикати до того, що попередню прибутковість в 15-18% на рік вже чекати не слід, і навіть 10-12% може стати недосяжною цифрою.

Можливе посилення карантину тисне на курс гривні до долара - фото3

Прогнози

Експерти очікують подальшої стабільності курсу в короткостроковій перспективі. Ситуація буде розвиватися наступним чином:

  1. Чи збережеться коридор 26,5-27 грн/долар. Ситуація підтримується Нацбанком, що не допускає помірної девальвації.
  2. Фінансові спекулянти з інших країн будуть у виграші, оскільки щотижня погашають ОВДП в гривнях і виводять долари з українського ринку за вигідним курсом.
  3. З'явиться попит на валюту від автомобільних імпортерів, які наповнюють ринок України. Можливо приєднання до них інших імпортерів, що призведе до девальвації української валюти в липні до рівня 27 грн/долар.

Можливе посилення карантину тисне на курс гривні до долара - фото4

Питання продажу і покупки валюти грунтується на різних факторах. Аналітики прогнозують сприятливий час для купівлі готівкових доларів в якості засобів накопичення, але очікувати доходів від них в найближчі місяці не варто. Продавати долари коштує тільки, якщо не вистачає гривень для оплати товарів і послуг.

Ваш баннер здесь за 35 грн./сутки

Верх