Освіта в Польщі для українців після 9 класу: особливості, перспективи, плюси і мінуси

Освіта в Польщі для українців після 9 класу: особливості, перспективи, плюси і мінуси

Батьки деяких українських школярів приймають рішення про продовження їх дітьми навчання в Польщі. Це непростий крок, перш ніж його зробити, потрібно ретельно все зважити. Навчання в Польщі після 9 класу має як плюси, так і мінуси, які розберем нижче.

Чому варто поїхати вчитися до Польщі після 9 класу

У польських навчальних закладах можна отримати будь-яку професію. Український шкільний атестат, що підтверджує факт закінчення 9 класу, повністю визнається в цій країні. До того ж, Польща межує з Україною. Серед інших переваг можна виділити:

  • особливий контроль за неповнолітніми;
  • подібність мов;
  • можливість навчатися безкоштовно.

Освіта в Польщі для українців після 9 класу: особливості, перспективи, плюси і мінуси - фото1

Неповнолітнім в Польщі приділяється багато уваги. Причому мова йде не тільки про навчання, а й про духовний розвиток. Для школярів та студентів у Польщі регулярно проводяться спортивні заходи, що сприяють зміцненню їх здоров'я, доступно безліч гуртків. При необхідності учні шкіл та коледжів гарантовано отримують медичну допомогу. Педагоги постійно звітують про успіхи підопічних.

Польську просто вивчити навіть тим, хто не схильний до оволодіння іноземними мовами. Учням надається можливість закінчити мовні курси, щоб краще розуміти наставників.

Але головна перевага полягає в тому, що навчатися можна за безкоштовними програмами. Якщо дитина планує в майбутньому стати повноцінним членом європейського суспільства, їй однозначно варто вчитися в Польщі. І найкраще переїхати після 9 класу, - це спростить і прискорить адаптацію. Чим раніше дитина почне жити в новому середовищі, тим краще. У майбутньому вона зможе знайти собі роботу в Польщі, розширить кругозір, познайомиться з місцевою культурою, у неї з'являться нові друзі. Проживання далеко від батьків навчить дитину самостійності. А якщо вона раптом опиниться в складній ситуації, то завжди може розраховувати на допомогу викладачів.

Освіта в Польщі для українців після 9 класу: особливості, перспективи, плюси і мінуси - фото2

Знання, отримані школярами і студентами в навчальних закладах Польщі, можна відразу застосовувати на практиці. Йдеться про можливість заробітку грошей після закінчення навчання.

Мінуси навчання в Польщі після 9 класу

Навчання в Польщі після 9 класу має не тільки плюси, а й мінуси. Батьків лякають, в першу чергу, проблеми побутового характеру, не кожен підліток зможе з цим впоратися. Дитині доведеться зануритися в іншу країну, вивчити іноземну мову. Їй потрібно швидко стати самостійною: у 15-16 років це під силу далеко не всім.

Навчання в Польщі після 9 класу триває цілих 4 роки. Тільки після цього можна вступити до університету на перший курс. Виходить, що 2 роки просто губляться, з цієї причини не всі вважають навчання в цій країні перспективним.

Освіта в Польщі для українців після 9 класу: особливості, перспективи, плюси і мінуси - фото3

По закінченню навчання всім студентам доводиться складати іспити. Переводитися в польську школу або коледж має сенс тільки в тому випадку, якщо дитина подужає програму, виявить наполегливість і старанність в оволодінні знаннями.

Ще один мінус пов'язаний з витратами, які належить понести батькам. Навіть якщо навчання безкоштовне, вони все одно будуть. Гроші можуть знадобитися, наприклад, на оплату житла, якщо дитина не оселиться в гуртожитку - за рік сума набіжить солідна. Крім цього сюди можна віднести витрати на їжу, одяг і т.і. Контролювати витрати дитини за кордоном буде досить складно.

Освіта в Польщі для українців після 9 класу: особливості, перспективи, плюси і мінуси - фото4

Як підготуватися до навчання в Польщі

Перед переведенням дитини до Польщі необхідно дізнатися про правила зарахування до навчальних закладів після 9 класу, що діють в цій країні. У різних установах різні вимоги і формат співбесід.

Вивчення польської мови, не дивлячись на її простоту, рекомендується почати заздалегідь. Перед переїздом потрібно обов'язково отримати консультацію співробітників навчального закладу. Треба також подбати про закордонний паспорт, не відкладати його отримання на останній момент.

Перспективи у навчання в Польщі досить великі, але з труднощами все одно доведеться зіткнутися. До цього повинні бути готові і діти, і батьки.

Ваш баннер здесь за 35 грн./сутки

Верх