Нові податки для автоводіїв

Нові податки для автоводіїв

На презентації податкової реформи були представлені нововведення з оподаткування автомобілістів. Зокрема, Міністерство фінансів України планує ввести такий транспортний податок, який стосується всіх мотоциклів і автомобілів чий вік складає не більше 5-ти років. Також підвищений транспортний податок чекає власників тих автомобілів, чия середня ринкова вартість складає 1 млн. грн. і віще. Проект відомство подасть до Верховної Ради і Кабміна на затвердження найближчим часом. Читайте Київська область - Новини на kyivschina.com.ua, тут вас завжди чекають цікаві статті. Що до машин, то експерти б'ють тривогу, бо авторинок України зараз переживає складні часи, а новий податок просто його уб’є.

На своєму сайті профільне міністерство заявило, що в розробці проекту приймали участь бізнес-асоціації та громадськість, але експерті затверджують: в такі плани жодна зацікавлена сторона присвячена не була. Олег Назаренко - генеральний директор ВААІД, сказав, що Всеукраїнська асоціація автомобільних імпортерів і дилерів (до неї входить 528 підприємств) не була проінформована про нововведення. А якщо проект не пройшов громадські обговорення, то це є порушенням Закону.

Доречи, скільки буде складати податкова ставка на новий транспорт, достеменно на сьогодні невідомо. О. Назаренко зазначив, що спочатку чув суму 25 тис. грн., а потім - 10-15 тис. грн. Голова ВААІД впевнений, що зараз подібні реформи проводять люди, які не розуміються на системі оподаткування.

Нагадаємо, якщо раніше планувалося оподатковувати лише авто преміум-сегменту з двигуном об’ємом більш ніж 3л, то зараз виходить, що власники елітного "Porsche Cayenne" і скромного " Daewoo Lanos", будуть сплачувати однакові податки. Такий підхід дуже обурює незаможних автовласників. Наприклад, Максим з Яготина 5 років збирав гроші, щоб дозволити собі купити "Hyundai Accent". На початку року чоловік нарешті купив таке бажане авто Це не нова машина, а випущена у 2013р, і вже була у використанні. Новий власник виложив за неї $12 тис. Йому не подобається, що за новим положенням він заплатить стільки ж, як і власник якогось седана преміум-класу $30 тис.

А експерти авторинку не вірять в ефективність введення податку. О. Назаренко запевняє, що такі закони врешті решт знищить автомобільний ринок. Новий транспорт перестануть купувати чи будуть вигадувати такі схеми, які дозволять піти "в тінь", щоб не платити величезний податок.

І останнє - голова ВААІД розказав, що не пощастить і тим, хто має машини старше 5 років. Такі автовласники будуть змушені заплатити екологічний збір - це податок за те, що автотранспорт наносить шкоду природі.

Ваш баннер здесь за 35 грн./сутки

Верх