Visa або Mastercard: яка платіжна система краще, в чому відмінності

Visa або Mastercard: яка платіжна система краще, в чому відмінності

Visa і MasterCard - найпопулярніші платіжні системи. Різниця між ними мінімальна, але вона може мати ключове значення при виборі карти і її подальшого використання.

Відмінності між платіжними системами

Головні відмінності між цими системами полягають в:

  1. Конвертації грошових коштів при оплаті в іноземній валюті.
  2. Рівень сервісу при застосуванні різнорівневих карт.
  3. Наданими банками-партнерами цих систем акціями і бонусами.

Visa или Mastercard: какая платежная система лучше, в чем отличия - фото1

І в однієї, і в іншої системи існують каркти різних рівнів.

До початкового рівня зазвичай відносять картки, на які перераховують заробітну плату. Послуги у Visa і Mastercard тут приблизно однакові, а можливості досить вузькі. Картка Maestro від MasterCard вимагає обов'язкового введення ПІН-коду, Visa Electron - ні. Але насправді багато що залежить від виду платіжного терміналу і типу карти.

Ще одна значна відмінність - застосування карток, що відносяться до початкового рівня, за кордоном. Подібна опція за замовчуванням у Visa Electron і Maestro неактивна, але її можна підключити, звернувшись в банк. А ось для карт Maestro Momentum подібна можливість відсутня.

Плюс карток початкового рівня полягає в демократичній платі за їх обслуговування. За рік списується не більше 100 грн. Деякі банки і зовсім не стягують плату.

Карти стандартного класу Visa Classic і MasterCard Standart майже не мають відмінностей. Їх застосовують для отримання готівки в банкоматах, оплати товарів при покупках через інтернет. Такими картками можна користуватися і за кордоном.

Visa или Mastercard: какая платежная система лучше, в чем отличия - фото2

У категорії преміум різниця між Visa і MasterCard більш помітна. У платіжної системи Visa набагато більше послуг і програм, наприклад, екстрена допомога при втраті або викраденні картки під час перебування за кордоном. У MasterCard є подібні програми, але їх потрібно підключати за додаткову плату.

Найзначніша відмінність - це конвертація валют. Для Visa основною валютою є американський долар, а для MasterCard - євро. При кожній операції конвертації списується комісія. Зазвичай конвертація виконується за банківським курсом. У випадку з Візою курс можна дізнатися завчасно, а при оплаті картою MasterCard виключно після здійснення операції. На етапі оформлення картки рекомендується дізнатися розмір банківської комісії за конвертацію. Вона становить від 1 до 5%.

Якщо власник карти розплачується нею в одній з європейських країн, вигідніше користуватися платіжною системою MasterCard. При використанні Візи доведеться два рази платити комісію: спочатку при перекладі нац. валюти в долари, а потім при конвертації доларів у європейську валюту. Візою вигідніше користуватися в Канаді, Америці та Австралії.

Visa или Mastercard: какая платежная система лучше, в чем отличия - фото3

Для поїздок за кордон потрібно вибирати карту з урахуванням валюти країни, де нею належить розплачуватися. В межах України та колишнього СНД можна користуватися будь-яку з платіжних систем - різниці майже немає.

Ще один істотний критерій, за яким відрізняються карти Віза і Мастеркард - акції, що проводяться банками-партнерами. Тримачі різних карт можуть брати участь в різноманітних акціях, отримувати знижки, повертати відсотки.

Visa или Mastercard: какая платежная система лучше, в чем отличия - фото4

Який варіант вигідніший?

Людям, які подорожують по Європі, вигідніше використовувати карту MasterCard - це пов'язано з конвертацією, комісією стягується за подібну операцію. Інші значні переваги у даної платіжної системи відсутні.

Завзятим мандрівникам рекомендується мати дві карти різних систем, щоб оптимально ними користуватися і уникнути ризику можливих збоїв.

Ваш баннер здесь за 35 грн./сутки

Верх