Агрохімічний паспорт: особливості формування та використання документу

Агрохімічний паспорт: особливості формування та використання документу

Агрохімічний паспорт на земельну ділянку – це документ, згідно з яким визначаються дози внесення органічних чи мінеральних добрив в ґрунт. Він також використовується при проведенні розрахунків показників плодородності, які необхідні для отримання державних грошових субсидій. Такий захід здійснюється на основі результатів обстеження земель сільськогосподарського призначення. В паспорті зібрані фіксовані дані про характеристики ґрунтових пластів, які необхідні для раціонального використання земель.

Показники, які включаються в агрохімічний паспорт

Законодавчими актами держави затверджено перелік показників, які включаються в агрохімічний паспорт:

  • назва ґрунтів, які входять у склад родючих пластів земель
  • сила гумусового горизонту
  • нахили поверхності
  • наявність органічних речовин
  • рівень кислотно-лужного балансу
  • гідролітичність
  • наявність мінеральних елементів

Дані ахрохімічного паспорту свідчать про вміст водорозчинних соляних сумішей, а також про рівень обмінного Na в процентному відношенні від установлених норм. Як правило, обстеження земельних ділянок проводиться не рідше одного разу в 5 років. Деякі показники мають свою актуальність на протязі 15 років.

Агрохімічний паспорт: особливості формування та використання документу - фото

Кому потрібен агрохімічний паспорт

Агрохімічна документація – це високотехнологчіний продукт, за допомогою якого можна визначити рівень можливої врожайності сільськогосподарських угідь. Паспорт оформляється по затвердженому державному зразку. При необхідності він може використовуватись в позовній практиці при вирішенні цивільно-правових питань. Документ з агрохімічними показниками потрібен власникам приватних земельних ділянок та фермерам. Він допомагає визначати вартість землі, яка використовується для вирощування овочів чи фруктів.

Паспорт обов'язково потрібен власникам земельних паїв, які передають свої наділи в оренду. В ньому фіксуються реальні показники, по яких можна зробити грошову оцінку і визначити зміну якості ґрунтового покриву в процесі експлуатації наділів. Щоб виготовити агрохімічну документацію, рекомендується скористатись послугами спеціалізованої компанії. Всі дії виконуються в онлайн-режимі. Вартість послуги залежить від строку видачі паспорта, розміру, місця розташування та структури земельної ділянки. Замовляйте виготовлення агрохімічної документації через форму, розміщену на сайті сервісної компанії.

Ваш баннер здесь за 35 грн./сутки

Верх