Редьярд Кіплінг Мауглі українською мовою — гімн єдності людини й природи

Редьярд Кіплінг Мауглі українською мовою — гімн єдності людини й природи

Наприкінці 19 століття англійський письменник Редьярд Кіплінг, зачарований індійськими казками, створив низку оповідань «Книга Джунглів» та «Друга книга джунглів». Головний герой декількох історій — хлопчик Мауглі, якого виховали тварини, — припав до душі багатьом поколінням юних читачів. Його пригоди надихнули на створення численних кіно- та мультиплікаційних фільмів, а ім’я стало загальною назвою для дітей, що росли в соціальній ізоляції.

Історія про хлопчика з джунглів досі не втрачає своєї популярності в цілому світі. Україна не виняток: мало хто не чув про Мауглі, твори Кіплінга неодноразово передруковувались, колись на них «полювали» в бібліотеках, книгарнях, брали почитати у знайомих. Наразі значно простіше додати до дитячої книжкової полиці справжню перлину світової літератури: видавництво Школа постійно поповнює арсенал видань для маленьких книголюбів. Саме для них, майбутніх переможців та лідерів, зібрана розкішна колекція пригодницьких творів «Бібліотека пригод», власне, куди й увійшла книга про Мауглі. Вона містить дві захопливі історії про хлопчаків, які зростали в джунглях серед диких тварин: Едгар Берроуз «Тарзан» та Редьярд Кіплінг Мауглі українською мовою.

Цікаві факти про книжку «Мауглі» та її автора:

 1. Автор додав до обох «Книг джунглів» чимало віршів та пісень, які, на жаль, зникли після перекладу.
 2. Редьярд Кіплінг став наймолодшим лауреатом Нобелівської премії з літератури.
 3. Слово «Мауглі» Кіплінг вигадав самостійно. Вовчиця стверджує, що воно означає «жабеня», але, мабуть, лише в перекладі з вовчої, бо в жодній мові світу не було подібного слова.
 4. В оригінальному творі пантера Багіра є самцем. В російському перекладі могутньому хижакові чомусь змінили стать на жіночу. Українська версія історії Мауглі також залишила пантеру самицею.
 5. Перша згадка про Мауглі з’явились ще до «Книги Джунглів». У збірці оповідань Кіплінга «Багато вигадок» вихованець вовків постає вже дорослим, який працює лісничим і розповідає про своє дитинство у зграї.

Що розкажуть джунглі…

У книгу про Мауглі, яку презентує видавництво Школа, увійшли оповідання з обох «Книг джунглів»:

 • «Брати Мауглі». До родини вовків випадково приходить людське дитинча, яке згодом стає повноцінним членом зграї та особистим ворогом тигра Шер-Хана.
 • «Полювання Каа». Мавпи викрадають хлопчика та приводять до свого лігва. Шарпання, вереск та небезпека — ціна випадкової розмови з приматами. Якби не втручання гігантського пітона Каа, все могло б закінчитися погано.
 • «Королівський анк». У цій історії розповідається, що людська зажерливість здатна вбити більше, ніж будь-який хижак.
 • «Як жах охопив джунглі». Прийшла засуха, яка примирює хижака з жертвою, проте не всі тварини дотримуються перемир’я.
 • «Тигр! Тигр!». Мауглі спробує жити серед людей, а Шер-Хан — вполювати ненависне хлопчисько.
 • «Помста Мауглі». Джунглі — сувора школа, де спочатку б’ють, і вже потім з’ясовують обставини. Тож геть не дивно, що жодна образа так не минеться кривдникові.
 • «Руді собаки». Навала страшних хижаків дісталася до рідного краю Мауглі. Чи вціліє хоч хтось на їхньому шляху?
 • «Весна». Останнє з оповідань про Мауглі, в якому вихованець джунглів вирішує, де має бути його місце: серед людей чи на лоні природи.

Книгу про пригоди Мауглі, а також безліч інших літературних творів на будь-який смак можна купити на сайті Видавничого дому «Школа» або в книгарнях у торговельних представників. Згуртована команда професіоналів видавництва натхненно використовує цікаві поєднання для створення висококласної продукції: сучасні технології та класичні твори, повчальні історії та яскраві ілюстрації, висока якість та цілком доступні ціни.

Ваш баннер здесь за 35 грн./сутки

Верх