Біржа посилань: що потрібно знати рекламодавцям та вебмайстрам?

Біржа посилань: що потрібно знати рекламодавцям та вебмайстрам?

Незважаючи на наявність величезної кількості веб-інструментів, розвивати бізнес в інтернеті не так просто, як здається. Потрібно грамотно вибудовувати стратегію, правильно вибирати методи, а також створювати план на перспективу.

Окреме місце у цьому виділяється зовнішньому просуванню, важливою частиною якого є купівля посилань. Вони впливають на загальний авторитет ресурсу, що просувається, тому до вибору потрібно ставитися з особливою уважністю. У цьому випадку оптимальним рішенням може стати біржа посилань – платформа, яка відкриває широкі можливості для веб-майстрів та рекламодавців.

Що представляє собою біржа посилань?

Щоб ефективно використовувати інструмент, потрібно спочатку розібратися, у чому його суть та особливості. Біржі посилань – це зручні та функціональні майданчики, які спрощують процес пошуку лінків для зовнішньої оптимізації. Використання інтернет-ресурсу передбачає дії кількох сторін:

  • біржі (посередника);
  • вебмайстра;
  • рекламодавця.

Вебмайстри є тими учасниками, які мають власні інтернет-ресурси та пропонують місця під посилання на інші сайти. За кожне таке місце вони одержують певну оплату. Отримані кошти вебмайстра періодично виводять із біржі.

Найчастіше гроші виводяться раз на місяць, але можна встановити іншу періодичність. Рекламодавці – це сторона, яка зацікавлена ​​у купівлі беклінків на свої сайти. Вони купують місце під посилання у вебмайстрів, а допомагає їм у цьому посередник у вигляді біржі посилань. У цілому схема роботи нагадує звичайну товарну біржу, яка бере за свої послуги певну плату.

Які існують види бірж посилань?

Закупівля та продаж посилань здійснюється у різних форматах, що є головною причиною існування різних видів бірж. Експерти використовують для класифікації 2 основних критерії: терміни та спосіб розміщення. Залежно від термінів розміщення виділяють біржі орендних та вічних посилань. Перший варіант передбачає роботу з посиланнями, які діють протягом певного періоду.

Найчастіше він дорівнює 1 місяцю, після чого потрібно поповнювати баланс та продовжувати публікацію. Другий варіант – це біржі, де здійснюється купівля/продаж фіксованих посилань. Оплата за них здійснюється один раз, а термін дії спливає у момент, коли інтернет-ресурс перестає існувати. Що ж до другого критерію класифікації (способу розміщення), то у цьому випадку біржі діляться на 3 групи:

  • блогові;
  • статейні;
  • біржі посилань.

Блогові біржі передбачають розміщення постів з активними посиланнями у різних блогах. На статейних біржах пропонують розміщення статей з кількома посиланнями або одним лінком на сайт, а біржі посилань допомагають купити місце для конкретного лінка з коротким текстом або без нього.

Як правильно вибрати біржу посилань?

В інтернеті можна знайти десятки майданчиків, які надають можливість купівлі/продажу посилань. Новачку вибрати серед них найбільш підходящий варіант буває складно. Щоб спростити собі завдання, достатньо орієнтуватися на кілька простих критеріїв:

  • тематика майданчиків – ефективність зовнішнього просування буде максимальною, якщо сайти-донори мають відповідну тематику;
  • кількість та репутація майданчиків – потрібно орієнтуватися на біржі, які пропонують лише авторитетні інтернет-ресурси;
  • автоматизація – ця функція значно спрощує лінкбілдинг.

Важливим є також контроль над розміщенням посилань. Якщо адміністрація біржі ретельно стежить за наявністю посилань в опублікованих матеріалах, сторонам не доводиться часто відвідувати платформу. Яскравим прикладом бірж, які відповідають зазначеним вимогам, є Links Stream. Платформа забезпечує комфортні умови співробітництва та вигідні пропозиції як для рекламодавців, так і для вебмайстрів.

Верх