Яким повинен бути ноутбук для обробки фотографій і відео: особливості, поради, як вибрати

Яким повинен бути ноутбук для обробки фотографій і відео: особливості, поради, як вибрати

Професійні фотографи та фахівці з відео монтажу вибирають для обробки фото і відео стаціонарні комп'ютери. Тим більше що зараз вони випускаються невеликими за розміром і займають небагато місця. Однак на виїзд або в поїздку такий пристрій з собою не візьмеш, і на перший план виходить ноутбук. У 2021 року кращі ноутбуки можуть змагатися з настільними комп'ютерами як по швидкодії, так і по перенесенню кольорів. При виборі пристрою завжди потрібно звертати увагу на продуктивність, точність передачі кольору, охоплення колірного простору, час автономної роботи, і інші моменти. Важливий фактор - це співвідношення ціни і якості. За посиланням зібрані інші поради про те як вибрати ноутбук для обробки фото.

На що звернути увагу при виборі

Все ПЗ для обробки фото і відеофайлів вимогливо до ресурсів ноутбука, тому він повинен бути потужним. Бажано мати можливість для подальшого апгрейда. По суті, потрібно розглядати моделі з дискретною графікою пристойного рівня. Якщо немає можливості досконально розбиратися у залізі, варто зупинитися на покупці ігрового ноутбука класу преміум. Вони відрізняються потужним залізом і великою кількістю ОЗУ.

Яким повинен бути ноутбук для обробки фотографій і відео: особливості, поради, як вибрати - фото1

Процесор

AMD для обробки великих масивів фото файлів поки справляється не так добре як Intel. Потужний чіп на базі Intel Core i7 вимагатиме більше енергії, він хороший при роботі в мережі. Якщо пристрій буде призначений для поїздок в умовах автономної роботи, можна зупинитися на Core i3 або Core i5 - це буде компроміс між ємністю акумулятора і продуктивністю. Важливо вибирати процесори 8 покоління і вище, з кількістю ядер не менш 4.

Дисплей

Слід обирати IPS дисплеї, TN тип матриці не підійде. З IPS можна отримати реалістичну передачу кольору тільки з колірним охопленням в просторі sRGB не менше 85%. Розширення екрану FHD 1920×1080 буде оптимальним. Менше брати не варто, а більш висока збільшить навантаження, що призведе до нагрівання і зниження безвідмовного часу роботи. Яскравість дисплея не повинна бути менше 300 кд/м2.

Яким повинен бути ноутбук для обробки фотографій і відео: особливості, поради, як вибрати - фото2

Якщо говорити про розміри, то оптимальною буде діагональ екрану 15 дюймів. Для зниження габаритів ноутбука можна взяти і 13 дюймів, тоді для серйозної роботи доведеться підключати ноутбук до зовнішнього дисплею - якісно обробити фото і відео на такому маленькому пристрої практично неможливо.

Відеокарта

Розрізняють вбудовані і дискретні відеокарти. Вбудована - це відео ядро в процесорі, тобто за всю роботу з графікою буде відповідати процесор. Таке рішення виправдане з точки зору заощадження енергії. Для цілей роботи з фото і відео потрібна окрема відеокарта з власною оперативною пам'яттю, в цьому випадку можна домогтися високої продуктивності. Досить 2 Гб оперативки для зручності при роботі. Правда на таку карту потрібно багато енергії.

Автономність

Чим потужніше ноутбук, тим менше він може працювати без підзарядки. Додати автономності може хороший powerbank.

Яким повинен бути ноутбук для обробки фотографій і відео: особливості, поради, як вибрати - фото3

SSD або HDD

HDD - накопичувач типу "жорсткий диск" має великий обсяг і низьку ціну, але зовсім не відрізняється швидкодією. SSD швидкі, надійні, і дають можливість ноутбуку більш тривалий час роботи від батареї. Слід вибирати SSD зі швидкістю не нижче 500 мб/сек і обсягом більше 250 Гб. Іноді корисно поєднання двох типів дисків, це покращує показники ноутбука: висока швидкість SSD і велика місткість HDD.

Топ 5 ноутбуків

Представлена п'ятірка ноутбуків обрана за всіма критеріями плюс поєднання показнику "ціна-якість".

  • Lenovo Legion Y540-15;
  • HONOR MagicBook 14;
  • Xiaomi RedmiBook 14;
  • HUAWEI MateBook 13;
  • MSI GF63 Thin 9SC.

Яким повинен бути ноутбук для обробки фотографій і відео: особливості, поради, як вибрати - фото4

Обираючи ноутбук, важливо пам'ятати, що професіонали його беруть не для заміни стаціонарного комп'ютера, а в допомогу. Хоча на аматорському рівні для багатьох завдань по обробці фото і відео може вистачити і ноутбука.

Ваш баннер здесь за 35 грн./сутки

Верх