Топ-5 українських монет, за які платять від 7 000 до 570 000 гривень

Топ-5 українських монет, за які платять від 7 000 до 570 000 гривень

Виробництво українських монет розпочалось в 1992 році, але на той час можливостей для чеканки не було, тож зразки робили в Італії. З 1993 року запрацював завод по виготовленню монет в Луганську. Окрім обмінних, там робили і пробні, експериментальні зразки. Якраз вони зараз і коштують найбільше. Частіше за все їх виготовляли з інших матеріалів (сталь, мідь, бронза, серебро), окремі літери в них виділяли іншим шрифтом, експериментували з гронами калини та їх розташуванням. Іноді з'являлись помилки чеканки (такі монети зараз – найдорожчі). Бажання заволодіти ними підігріває і той факт, що помилки швидко виправляли, тож тиражі були надто малими.

Що ще цікавить колекціонерів

Серед рідкісних і дорогих монет особливе місце займають ювілейні, випуск яких приурочений до конкретної дати. Їх чеканили невеликими тиражами, до того ж зазвичай – із особливих матеріалів (срібла, золота). Більшість зразків дісталися міністрам, в якості подарунка.

Топ-5 найдорожчих монет

 • Ювілейна, приурочена до фіналу Євро-2012 номіналом 500 грн. Її виготовили із золота (вага – 500 г) тиражем всього 500 штук. Зараз ціна однієї може сягати 570 тис. грн.

  Рідкісні українські монети, або за чим полюють нумізмати - фото1

 • Пам'ятна, номіналом 50 грн, виготовлена із золота. Її вага – 15,55 г. Чеканили на честь Хрещеня Русі тиражем 3000 штук в 2000 році (до 2000-ліття Різдва Христова). Монета має незвичний вигляд: на аверсі – зображення малого Герба між двома янголами, на реверсі – князь Володимир. Коштує зразок 28 000–50 000 грн.

  Рідкісні українські монети, або за чим полюють нумізмати - фото2

 • Ювілейна, виготовлена в 2009 році (його в ООН назвали Міжнародним роком астрономії). Зроблена із серебра, номінал – 100 грн. Тираж – 700 шт. На аверсі зображені Сонячна система, де Земля позначена голубим топазом (0,2 карата). На реверсі – Галілео Галілей, обсерваторія, зоряне небо. Коштує близько 38 тис. грн.

  Рідкісні українські монети, або за чим полюють нумізмати - фото3

 • Розмінна – 2 коп. 1992 року. Виготовлена із алюмінію (рідше – з магнітної чи немагнітної сталі, сплаву нікелю) пробним тиражем: було всього лише 20–30 зразків. На відміну від інших монет того ж номіналу, у неї вузький, віддалений від краю вінок. Вартість визначають за типом матеріалу, станом монети, але загалом вона сягає 13–18 тис. грн.

  Рідкісні українські монети, або за чим полюють нумізмати - фото4

 • Обмінна, номіналом 5 копійок 1994 року. Чеканили її із магнітної сталі, латуні, міді, серебра, при цьому написавши слово «копійок» іншим шрифтом та проекспериментувавши з гронами калини. Звідси – і висока ціна: 3–7 тис. грн (в залежності від матеріалу, з якого зроблена монета).

  Рідкісні українські монети, або за чим полюють нумізмати - фото5

Загалом за ювілейні зразки дають декілька тисяч гривень, а за обмінні – від кількох сотень до кількох тисяч.

Матеріали для статті надані онлайн-сервісом мікрокредитування «Заплатка». «Заплатка» – це невідкладна фінансова допомога кожному, незалежно від його віку чи статків.

Ваш баннер здесь за 35 грн./сутки

Верх