Як Національний банк України встановлює офіційний курс валюти

Як Національний банк України встановлює офіційний курс валюти

Органом, який встановлює співвідношення ціни української гривні і валют інших країн, є Національний банк України (НБУ). Даний процес відбувається на підставі Положення НБУ № 496 «Про встановлення офіційного курсу гривні ...", прийнятого 12 листопада 2003 року (зі змінами та доповненнями). Ціна валюти встановлюється з використанням способу зворотного котирування, де значення іноземної валюти виражено як одиниця, а гривня відображає її вартість на всій території України незалежно від міста (будь то Чернівці, Харків, Дніпро та ін.). Наприклад, 1 $ дорівнює 26,5 грнівен, 1 € має вартість 29,5 гривень.

Частота визначення і фіксування курсів

Частота встановлення Нацбанком курсів валют варіюється в залежності від типу валюти і країни, яка її випускає. Так, даний процес може відбуватися щодня, один раз на місяць або щомісяця з повторенням.

Як Національний банк України встановлює офіційний курс валюти - фото1

Щодня курс встановлюється для валют, що мають вільну конвертацію, а також для національних валют тих країн, які виступають великими економічними партнерами України. На щомісячній основі офіційний курс встановлюється для всіх інших іноземних валют. Щомісяця повторно може встановлюватися для розрахункової штучної валютної одиниці міжнародного валютного фонду (МВФ).

Способи обчислення курсів

Для кожного виду валюти передбачений окремий спосіб обчислення значення курсу.

  • Курс долара США розраховується як середньозважене співвідношення між кількістю покупців і продавців, яке складається як підсумок поточних торгів на українській МВБ (міжбанківській валютній біржі).
  • Курс інших вільно конвертованих валют (англійський фунт стерлінгів, євро, ієна і ін.), деяких валют інших країн Європи і провідних держав світу розраховується на підставі даних про співвідношення української гривні до американського долара. При цьому використовуються дані щоденного фіксингу курсів європейського Центрального банку по відношенню до євро.
  • Курс російського рубля і національних валют інших країн СНД розраховується на підставі співвідношення курсу української гривні до американського долара і відповідних валют, курс яких встановлюється країнами-емітентами.
  • Курс валют країн Азії і Латинської Америки розраховується на підставі інформації про співвідношення української гривні до американського долара. Також використовується інформація про поточні крос-курси валют зазначених країн теж по відношенню до американського долара.

Як Національний банк України встановлює офіційний курс валюти - фото2

Як вигідно обміняти валюту?

Вигідно і швидко обміняти валюту легко, якщо звернутися до послуг надійного посередника (обмін валют для громадян України безпосередньо на біржі неможливий). Таким є мережа обмінників від компанії Kit Group. Компанія «КИТ Груп» заснована в червні 2010 року і за 10 років існування на фінансовому ринку України встигла стати одним з лідерів в секторі. Філії є в 21 місті України, в числі яких як міста-мільйонники (Харків, Київ, Дніпро), так і більш дрібні (Чернівці, Кривий Ріг, Маріуполь). Курс вигідніше, ніж в банку, для прикладу - курс долара Чернівці.

Як Національний банк України встановлює офіційний курс валюти - фото3

Чому варто звернутися саме до них? Основні переваги:

  • кращі умови на фінансовому ринку України;
  • постійне розширення мережі - наявність пунктів обміну поблизу в зручному місці;
  • можливість скористатися послугою «обмін онлайн», для чого можна навіть не виходити з власного будинку;
  • для постійних клієнтів надається оптовий курс обміну;
  • можливість конвертувати будь-яку суму в різні валюти;
  • високий рівень сервісу, що забезпечує клієнтам повну безпеку і конфіденційність.

Ваш баннер здесь за 35 грн./сутки

Верх