Сітка рабиця: що це таке, застосування, плюси та мінуси

Сітка рабиця: що це таке, застосування, плюси та мінуси

Матеріали для будівництва огорож відрізняються різноманітністю. Серед найпопулярніших і найдоступніших варіантів значиться сітка рабиця. Її легко впізнати за оригінальним зовнішнім виглядом, сітка дозволяє зробити паркан прозорим, і цим не обмежує простір. При цьому вона має також ряд недоліків, про які слід знати перед тим, як приступати до облаштування ділянки.

Походження назви рабиця

Багатьом цікаво, чому виріб називається саме так. Справа в тому, що сітку даної модифікації винайшов німець Карл Рабіц у другій половині 19 століття. Однак ці відомості досі залишаються суперечливими. Є версія, що автором винаходу є майстер із Великобританії Чарльз Бернард або американець Петерс. Як би там не було, назва матеріалу навряд чи зміниться, оскільки використовується вона протягом багатьох років.

Сітка рабиця: що це таке, застосування, плюси та мінуси - фото1

Особливості виробництва

Сітку рабиця виробляють на спеціальному верстаті. Методика нескладна: спіралі із міцного дроту, що мають плоский виток, вкручуються одна в одну. Дріт у вигляді спіралей формує робоча частина верстата або автономні сіткоплельні верстати-напівавтомати. Традиційно таке обладнання постачається з Німеччини.

Робицю роблять із низьковуглецевої сталі. Можна зустріти дріт як без антикорозійного покриття, так і з полімерним шаром та оцинкованим. Алюміній та нержавіюча сталь застосовуються рідко. За посиланням можна оцінити асортимент сітки рабиця (спойлер - від 335 грн. за рулон).

Сітка рабиця: що це таке, застосування, плюси та мінуси - фото2

В основному у продажу представлена ​​сітка з оцинковуванням. Від кількості цинку залежить те, наскільки огорожа протистоятиме корозії. Сітка збереже свої первісні властивості протягом двох-трьох десятків років за вмістом цинку від 70 до 90 г/м2.

На жаль, деякі виробники порушують технологію та формують покриття електролітичним способом. В результаті іржа утворюється практично через 1-2 роки після установки.

Форма осередків може бути різною. Так, є сітка ромбічна з гострим кутом приблизно 60 градусів та плетена квадратна. Готовий виріб згортається рулони заввишки півтора метри і завдовжки до 18 м, але на індивідуальне замовлення параметри висоти та довжини можуть змінюватися. Розмір осередків теж варіюється і становить 5-100 мм.

Сітка рабиця: що це таке, застосування, плюси та мінуси - фото3

Застосування

Крім огорож для приватних будинків, промислових підприємств, спортивних майданчиків та інших об'єктів сітку використовують:

 • для виготовлення вольєрів та клітин;
 • як сито при просіюванні сипких матеріалів;
 • як армуючий каркас для теплоізоляції та штукатурних робіт;
 • у виробництві дорожнього полотна та бетонних плит;
 • у шахтах та рудниках як кріпильний елемент для гірничих виробок.

Сітка рабиця: що це таке, застосування, плюси та мінуси - фото4

Позитивні характеристики

Сітка рабиця має масу переваг:

 • не перешкоджає проникненню світла;
 • не порушує вентиляцію повітря;
 • монтаж огорожі виконується швидко та легко;
 • є можливість демонтажу забору та перенесення на інше місце;
 • територія, обнесена сіткою, надійно захищена;
 • за наявності достатньої оцинковки або ПВХ покриття рабиця служить довго.

Сітка рабиця: що це таке, застосування, плюси та мінуси - фото5

Недоліки

Як і будь-який матеріал, виріб має ряд недоліків, але у випадку з рабицею їх зовсім небагато:

 • через прозорий паркан ділянка проглядається повністю;
 • через слабке оцинковування відразу з'являється іржа;
 • сітка навіть із високим вмістом цинку в захисному шарі все одно піддається корозії при контакті із солоною морською водою.
Верх