Виробництво сходів на металевому каркасі - переваги та недоліки

Виробництво сходів на металевому каркасі - переваги та недоліки

Будь-які сходи - чи то всередині будинку, чи то зовні - перш за все мають бути міцними. Саме тому все більше популярності набирають варіанти з металу - завдяки вдалому поєднанню традиційної обробки матеріалу та сучасним технологіям сходи від виробника зі сталі будуть міцними, стійкими та стильними. Можна обрати різні версії металевих сходів, відповідно до призначення та інтер'єру - асортимент насправді досить широкий.

Види металевих сходів

Якщо раніше можна було часто зустріти дещо кострубаті види сходів у будинку з нашвидкуруч зварених швелерів, то наразі кожна колекція - справжній витвір мистецтва. Загалом такі вироби зазнали багато змін. Виготовлення сходів на сталевому каркасі тепер можливе практично для будь-якого будинку та інтер'єру. Найчастіше власники обирають сходові конструкції таких варіантів:

 • Монокосоур - легкі та витончені сходи. На перший погляд, такі сходи здаються крихкими та нестійкими, але це оманливе враження. Основне навантаження тут лежить на одну центральну балку, а для компенсації бічного скручування використовують больці, що з'єднують щаблі по її кутах.

  Виробництво сходів на металевому каркасі - переваги та недоліки - фото1

 • Подвійний Г-подібний косоур. Основою для сходинки таких сходів є верхня частина балки, виготовленої з профільної труби, звареної під кутом 90 градусів. Така конструкція доволі міцна та стійка і є популярною в сучасних інтер’єрах у стилі мінімалізм та лофт.

  Виробництво сходів на металевому каркасі - переваги та недоліки - фото2

 • Криволінійний косоур. Виготовлення таких сходів - одне з найважчих і складних занять. Але, з іншого боку, вона буває незамінною для деяких типів інтер'єру. Така модель складна у виготовленні, але її стильний та вишуканий зовнішній вигляд компенсує всі труднощі.

  Виробництво сходів на металевому каркасі - переваги та недоліки - фото3

 • Сходи на сталевих тятивах. Це маршові, г-подібні та гвинтові сходи на тятивах із металевого листа. Висока технологічність при виготовленні такого типу каркасів дає їм повне право на верховенство в стилі хай-тек. Вони відмінно комбінуються з нержавіючими поручнями, строгими інтер'єрними балясинами, або поруччями зі склом.

  Виробництво сходів на металевому каркасі - переваги та недоліки - фото4

 • Модульний металокаркас сходів – найпопулярніший варіант. Основний плюс такої моделі - її можна вписати будь-де і як завгодно. У сучасних модульних сходів другого покоління жорсткіший каркас проти першого покоління, регульована висота ступеня, підвищена надійність сталевих модулів.

Виготовлення сходів зараз - це сучасне виробництво з широким застосуванням штучного інтелекту для правильного розрахунку навантаження та розміру. Саме тому металеві моделі - міцні, зносостійкі, можуть використовуватись навіть у місцях з великим потоком людей.

Як обрати модель сходів

Виробництво сходів на металевому каркасі - переваги та недоліки - фото5

До вибору слід підійти досить виважено. Якщо це новий будинок - з типом варто визначитись ще під час проєктування, щоб кожна деталь, кожен елемент були органічною частиною інтер'єру. Такі моделі чудово поєднуються з дерев'яними ступенями, зі склом та стальними компонентами. У одному стилі зі сходами можуть бути встановлені також перила та огорожі для дому - це додасть завершеності дизайну всього будинку разом з периметром.

Конкретний тип залежить, в першу чергу, від висоти стелі та кількості поверхів, також має значення загальна площа, яку відведено під сходові майданчики, та їхнє розташування відносно стін.

Загалом металеві сходи - це сучасний стиль. Мінімалізм, лаконічність, функціональність - ось головні атрибути інтер'єру, для якого вони створені.

Верх