Сканери штрих-коду: призначення та види

Сканери штрих-коду: призначення та види

Сканери штрих-коду представляють собою невеличкі пристрої, основною функцією яких є зчитування з маркувального товару інформації та передавання її на POS-термінал, касовий апарат або комп'ютер. Тобто, за допомогою штрих-коду можна ідентифікувати товар. Виробник наносить його на упаковку за допомогою спеціального принтера з виготовлення етикеток, або друкованим способом. Використовуються сканери штрих-коду в галузі торгівлі, а також при складуванні і відпуску товарів, в бібліотечній справі.

Класифікація сканерів штрих-коду

Виробники сьогодні пропонують такі сканери для зчитування штрихового коду:

  • світлодіодні;
  • лазерні;
  • фотосканери.

Найпростішими вважаються світлодіодні сканери, в яких у якості джерела випромінювання використовуються світлодіоди. Вони вважаються надійними та ударостійкими, але дальність зчитування у них замала - на відстані декількох сантиметрів. Під час роботи з такими пристроями етикетка, на якій міститься штрих-код, повинна бути чіткою та рівною. Для продуктових магазинів, які мають великий товарооборот, вони не рекомендуються.

У лазерних сканерах джерело випромінювання - малопотужні лазери. Працювати вони можуть в ручному режимі або на підставці. Для зчитування штрих-коду не має значення, як нахилена етикетка. А от з глянцевих та ламінованих поверхонь вони зчитують код погано. Дуже зручні у використанні, підходять для магазинів з великим потоком покупців.

Сканери штрих-коду: призначення та види

До нового покоління сканерів відносяться фотосканери, для роботи яких використовується image-технологія. Зчитувальний елемент має вигляд двовимірної матриці. Підсвічування відбувається за допомогою світлодіодів. Сканер має також вбудовану програму, котра аналізує зріз штрих-коду. Він без проблем може зчитувати інформацію навіть із пошкоджених та забруднених кодів. У фотосканерів чутливість більш потужна, ніж у інших моделей, також вони можуть зчитувати двомірні та одномірні коди.

Види сканерів за конструкцією

Як уже вище було вказано, сканери штрих-коду за своєю конструкцією можуть бути (детальніше https://vagi-axis.ua/uk/category/skanery-shtrih-koda/):

  • ручні;
  • вбудовані;
  • стаціонарні;
  • з вбудованою пам'яттю;
  • радіосканери.

Серед них компактні розміри мають ручні сканери. Вони зручні у використанні, бо оператор може брати сканер і підходити з ним до габаритного товару. Завдяки цьому робота більш продуктивна і оперативна. Такі пристрої мають доступну ціну. Досить часто вони використовуються на складах, у торгівельних мережах. Є моделі на підставці.

Сканери штрих-коду: призначення та види

В магазинах, які мають великий товарооборот, і де завжди багато покупців доцільніше використовувати стаціонарний сканер (багатоплощинний). Там завжди висока швидкість обслуговування покупців, і саме такий сканер полегшить працю оператора. А от для складів він не рекомендується, бо позбавить працівників оперативності і мобільності дій. Працює така модель сканера на основі лазерного променю. Система обертових дзеркал дробить цей промінь і в результаті утворюється мережа променів (скануючих площин). Завдяки цьому не потрібно штрих-код орієнтувати під промінь апарату. Достатньо піднести товар у зону сканера. Як тільки він зчитав інформацію, подається звуковий сигнал.

Сканери штрих-коду: призначення та види

Вбудовані сканери відрізняються від стаціонарних тим, що вони знаходяться в середині касового боксу. Вважається, що вони більш зручні в роботі, бо не потрібно повертати "правильною стороною" товар, достатньо його піднести до апарату. Крім того, такі моделі ще оснащаються вбудованими вагами, тому товар можна зважувати на касі. Тим самим у торговому залі звільняється місце і виключаються помилки покупців під час зважування товару на вагах самообслуговування.

Сканери штрих-коду: призначення та види

Ваш баннер здесь за 35 грн./сутки

Верх