Лепбук: що це таке і для чого він потрібен

Лепбук: що це таке і для чого він потрібен

Навчити освоювати і закріплювати нові знання якісно і з задоволенням - мета кожного поважаючого себе педагога. Лепбук - відмінний спосіб організувати таку діяльність і урізноманітнити навчальний процес. Лепбук дозволяє дітям збирати, систематизувати і оформляти потрібну інформацію за своїм власним смаком.

Що таке лепбук

Поняття йде корінням в американську систему викладання, проте в нашій країні прабатьків «наколенних книг» використовують уже дуже давно. Лепбук - свого роду інтерактивна тематична добірка у вигляді спеціальної папки з віконцями, дверцятами і рухливими деталями. Цими мобільними елементами дитина може маніпулювати самостійно. Тим самим відбувається заучування або повторення пройденого матеріалу в ігровій формі.

Лепбук: що це таке і для чого він потрібен - фото1

Якщо розглядати специфіку вітчизняної освіти, то лепбук - це по суті фінальна стадія проекту. Отримавши тему, студент збирає інформацію, робить замальовки, відображає хід дослідження. В цьому випадку книга виступає в ролі продукту учня і являє собою квінтесенцію його знань.

Однак, лепбукі можуть робити і педагоги, і батьки. Тоді вони вже не просто продукт дитячої творчості, а й дидактичні посібники. Як будь-який посібник, лепбук повинен відповідати певним освітнім вимогам і бути:

  • інформативним. Відомості, що містяться в книзі, повинні бути зрозумілі об'єкту навчання;
  • варіативним. Слід мати під рукою кілька сценаріїв використання кожної з частин;
  • міцним. Стійкість до стирання - одне з основних пунктів;
  • доступним. Зрозумілість змісту і принципів використання дуже важливо особливо для дітей дошкільного віку.

Лепбук: що це таке і для чого він потрібен - фото2

Лепбук - незамінний засіб для роботи в різних режимах - індивідуальному, парному і груповому.

Переваги використання лепбука в навчанні

Посібник допомагає в розвитку багатьох аспектів діяльності учнів. Зокрема, лепбук як форма організації навчання привертає тому що:

  • розвиває творчі здібності;
  • допомагає систематизувати і краще зрозуміти новий матеріал;
  • дозволяє вибрати завдання різної складності і врахувати всі особливості групи;
  • прищеплює самостійність і вчить раціонально розпоряджатися своїм часом;
  • забезпечує спільну діяльність дитини і дорослого.

Лепбук: що це таке і для чого він потрібен - фото3

Залежно від мети використання розрізняють навчальні, автобіографічні, ігрові, святкові, і вітальні лепбукі. За формою це може бути книжка-гармошка, книга з декількома розворотами, класична або фігурна папка. Як приклад: лепбук зима, - тематичний зимовий варіант всього за 70 грн.

Організація матеріалу також відрізняється великою кількістю варіантів. Це можуть бути кишеньки, конверти, віконця, дверцята, що рухаються деталі, картки, стрілки. Крім цього, використовують теги, пазли, листочки для нотаток.

Лепбук: що це таке і для чого він потрібен - фото4

Таким чином, лепбук - універсальний засіб навчання, який можливо адаптувати до будь-якого предмету, темі, віком і рівнем знань. Для виготовлення не потрібно дорогих матеріалів або великих зусиль. Навпаки, за допомогою книг такого роду відбувається розвантаження дитини і зниження психофізичного напруги. А це в свою чергу покращує настрій і продуктивність робочого процесу.

Ваш баннер здесь за 35 грн./сутки

Верх