Як привчити дитину робити уроки: самостійно і з бажанням

Як привчити дитину робити уроки: самостійно і з бажанням

Багато батьків взяли за правило робити уроки разом з дітьми. При цьому мами й тата мріють, щоб їхні чада були самостійними, але не знають, як домогтися поставленої мети. Є кілька секретів, які варто взяти на озброєння батькам школярів. Вони будуть особливо корисні тим, чиї діти ходять в початкові класи.

Як прищепити дитині бажання виконувати домашні завдання самостійно

Батькам, які бажають привчити дитину до самостійного виконання уроків, варто акцентувати увагу на наступних моментах:

  • режимі;
  • систематичності;
  • правильної організації робочого місця.

Як привчити дитину робити уроки: самостійно і з бажанням - фото1

Для дітей молодших класів важлива візуальна складова. Чим яскравіше і цікавіше будуть підручники і зошити, тим простіше дитині буде запам'ятовувати інформацію. Нудьга - головний ворог домашніх завдань. Для прикладу подивіться зошити для 2 класу в магазині Knigovo, - яскраві, цікаві, грамотно складені.

У дитини повинна виробитися звичка, а для цього потрібен режим. Привчіть сина або дочку робити уроки в один час. Завдання батьків - привчити дитину до самодисципліни та відповідальності.

Більшість мам і тат роблять одну і ту ж помилку - виконують домашні завдання за дітей. Чим по сто разів пояснювати одне і те ж, простіше і швидше зробити самому. Така тактика є помилковою, вона ні до чого гарного не приведе.

Як привчити дитину робити уроки: самостійно і з бажанням - фото2

Не робіть дітям поблажки, коли мова заходить про уроки, не беріть відмовки, чому завдання не виконане. Поміняйте ставлення до уроків. Дитина не повинна сприймати їх як тортури або покарання. Акцентуйте увагу школяра на позитивних моментах. Прищеплювати дитині переконання, що виконання домашніх завдань - це спосіб розвитку, один з ключових етапів навчання.

Не забувайте хвалити школяра за виконані уроки. Говоріть йому, що він досить розумний, щоб вирішити те чи інше завдання. Мотивуйте фразою: «Чим швидше уроки будуть зроблені, тим швидше він відправиться на прогулянку з друзями або зможе подивитися телевізор».

Як привчити дитину робити уроки: самостійно і з бажанням - фото3

Для дитини виконання домашніх завдань має стати звичайною річчю. Попередьте його про таку необхідність ще до початку навчання. Робити чи не робити - це навіть не обговорюється. Батьки ходять на роботу, а дитина в школу, а виконання уроків - це невід'ємна складова навчання. Раз дорослі повинні заробляти гроші, то і школяр повинен справлятися зі своїми обов'язками.

Необхідно переконати дитину, що виконання уроків - це його власний вибір. Нехай він сам вирішує, в якому порядку виконувати домашні завдання. Що робити в першу чергу, математику, літературу або інший предмет. Дайте йому можливість проявити себе. Після того, як уроки будуть зроблені, запитаєте, чи задоволений він результатом, чи задоволений отриманими оцінками.

Як привчити дитину робити уроки: самостійно і з бажанням - фото4

Не перевантажуйте дитину, щоб у неї не зникло бажання займатися уроками. Деякі батьки записують дітей відразу в кілька секцій і гуртків, і у тих просто не залишається часу і сил на виконання домашніх завдань. Навантаження повинні бути дозованими.

Навчіть дитину правильному розподілу часу, дотриманню розкладу. Допоможіть в складанні розпорядку дня. Подбайте, щоб у нього було зручне місце для занять після школи, щоб він міг робити уроки в комфортних умовах. Не переходьте межі при наданні допомоги дитині при виконанні нею домашніх завдань.

Ваш баннер здесь за 35 грн./сутки

Верх