Шкільне ЗНО в Україні: що це таке, як проходить і оцінюється

Шкільне ЗНО в Україні: що це таке, як проходить і оцінюється

Іспити завжди були невід'ємним і найвідповідальнішим етапом навчання. Сучасна система освіти зазнає змін, і перевірка знань учнів виконується за допомогою тестування. ЗНО - зовнішнє незалежне оцінювання, яке проводиться відповідно до Державних стандартів базової та повної освіти. ЗНО відкриває випускникам дорогу для вступу до вузів. Навіть якщо у школяра немає проблем з тим чи іншим предметом, до ЗНО бажано підготуватися окремо, з огляду на специфіку цього іспиту. Для прикладу, за посиланням можна дізнатися умови і ціни на підготовку до ЗНО з української мови та літератури - https://naurok.ua/course/zno/ukr-mova

Сертифікат

Сертифікат ЗНО є офіційним підтвердженням факту проходження абітурієнтом обов'язкового оцінювання. Щоб переконатись, передбачена голографічна наклейка.

Шкільне ЗНО в Україні: що це таке, як проходить і оцінюється - фото1

В документі вказуються персональні відомості, і вклеюється фото. Сертифікат відправляється поштою, як тільки комісія отримає від абітурієнта необхідний пакет документів, і завершиться процедура реєстрації.

Тільки при наявності сертифіката учасники можуть проходити тестування. Під час його проведення в бланку вказуються відмітки про проходження тестування з того чи іншого предмету (допускається вибрати не більше чотирьох дисциплін).

До сертифікату додається інформаційна картка. Вона потрібна для запису результатів зовнішнього оцінювання. Її роздруковують самостійно з персональної сторінки сайту УЦОЯО і докладають до сертифікату. Обидва документи подають до приймальної комісії вищого навчального закладу.

Шкільне ЗНО в Україні: що це таке, як проходить і оцінюється - фото2

В разі втрати або пошкодження сертифіката можна звернутися за отриманням його дубліката. Для цього слід написати письмову заяву до Українського центру оцінювання якості освіти.

Сертифікати, отримані у 2010 році і пізніше, дублюються в регіональних центрах. Крім цього, доведеться надати копію документа, що підтверджує реєстрацію в ЗНО, копію квитанції про оплату, два фото 3х4 і два файли А4. Також новий сертифікат отримують при зміні прізвища або інших персональних даних.

Як взяти участь в ЗНО

Реєстрація учасників традиційно стартує в лютому і завершується в кінці березня. Для реєстрації потрібні такі документи:

  • заповнена реєстраційна картка-заява;
  • копія паспорта;
  • однакові фото 3х4.

Шкільне ЗНО в Україні: що це таке, як проходить і оцінюється - фото3

Особи без громадянства та біженці надають копію документа, який підтверджує законність їх перебування на території України.

Регіональний центр рекомендованим листом відправляє абітурієнту сертифікат, реєстраційну картку та інформаційний бюлетень. Пересилку документів краще оформити цінним листом і прикласти опис всіх вкладень. У картці-заяві потрібно вказати фактичну адресу проживання, а копії документів на інших мовах перекладають українською, при цьому запевняють переклад нотаріально.

Де проходить тестування

Для кожного зареєстрованого користувача створюється індивідуальна сторінка на сайті УЦОЯО. Логін - ID сертифіката. Пароль - вказаний в документі пін-код. Зі сторінки потрібно роздрукувати запрошення-перепустку, в якому значиться адреса пункту здачі ЗНО. На оцінювання необхідно взяти з собою паспорт.

Шкільне ЗНО в Україні: що це таке, як проходить і оцінюється - фото4

Як оцінюють результати

Результати визначаються за шкалою 100-200 балів. Для трансформації тестових балів в рейтингову шкалу створена спеціальна таблиця. Сервіс розміщується на сайті в «Особистому кабінеті». Існує так званий «пороговий бал», і кожен раз він залежить від рівня загального володіння предметом. Якщо абітурієнт отримає тестовий бал нижче порогового, ЗНО вважається незданим.

Ваш баннер здесь за 35 грн./сутки

Верх