Як обрати пральну машину: 5 порад

Як обрати пральну машину: 5 порад

Сьогодні сучасний ринок побутової техніки надає великий асортимент пристроїв. Пральна машина - це один з найбільш затребуваних приладів, який точно є в кожному будинку. Щоб отримувати відмінний результат після прання, важливо правильно підібрати пристрій, який точно відповідатиме вашим потребам. Для цього слід розібратися в можливостях устаткування та функціоналу, і після цього виділити для себе ключові чинники. Саме такий підхід дозволяє не помилитися серед великого асортименту. Пральні машини слід обирати для довгострокового користування.

Порада 1: Обсяг завантаження

Пральні машини виробляються з різним об'ємом завантаження барабана. Перш ніж купити пральну машину, розглянемо існуючі варіанти об'єму завантаження. Для різних сімей максимальний об'єм барабана буде відрізнятися:

 • Одна людина - досить буде агрегату з місткістю до 4-х кг.
 • Дві-три людини - ви не помилитеся, якщо виберете моделі з об'ємом до 6-ти кг.
 • Сім'я з дітьми - розгляньте варіанти з місткістю від 6-ти кг.
 • Велика сім'я - вибирайте пристрої від 8-10 кг.

Також важливо враховувати, як часто ви користуєтеся пральною машиною автомат, який приблизно об'єм речей необхідно прати в день. Серед великого асортименту пристроїв зверніть увагу на моделі з інтелектуальною системою зважування. При завантаженні пристрій автоматично зважує вміст барабана і підбирає для речей необхідний режим, заощаджуючи при цьому електроенергію.

Міні пральні машини з невеликим завантаженням

Такі пристрої вміщують в себе не більше 4-х кг. Як правило, купуються для однієї людини, або максимум 2-х. Агрегат відмінно справляється із звичайним пранням, але ось прати пухову ковдру у вас не вийде. За якістю складання і власне прання такі моделі нічим не відрізняються від стандартних.

Машинка з середнім об'ємом завантаження

Пральні машини напівавтомат на 6-7 кг дозволяють без проблем здійснювати об'ємні прання. Такі моделі мають великий і зручний люк для завантаження. Для прання важких і об'ємних речей(ковдр, подушок) як правило є спеціальний режим. Пристрій чудово підходить сім'ям, де є малі діти.

Машинка з великим об'ємом завантаження

Як правило, такі моделі являють собою пральну машину з сушкою. Об'єм складає до 10-ти кг, що дозволяє без проблем прати габаритні речі. З переваг ще доступний режим прання у великій кількості води, що значно підвищує якість процесу. Великий люк дозволяє зручно розподілити білизну усередині барабана, а також дуже просто її вийняти.

Порада 2: Розміри

Якщо у вашому будинку досить багато вільного місця, не варто хвилюватися за розміри пральної машини напівавтомат. Ви без проблем розмістите агрегат в зручному для вас місці. Але якщо у вас мало вільного місця в житловій площі, або ви хочете вбудувати пристрій в меблі - вам треба буде врахувати розміри перш ніж купити пральну машину. За розміром всі моделі діляться.

Вузькі

Такий пристрій відмінно вписується у будь-який простір і займає дуже мало місця. Якщо ви володар смарт-квартири або маленького приватного будинку - це хороший варіант. Глибина таких моделей, як правило, не перевищує 60см. Залежно від вибраного типу завантаження(пральна машина з верхньою загрузкою або горизонтальною), можна встановити пристрій під стільницею на кухні, або окремо в побутовому приміщенні чи ванній кімнаті. Оскільки барабан моделі невеликий, відповідно дуже економна витрата прального засобу і електроенергії. На побутовому ринку вузькі пральні машини вертикальні представлені у великому асортименті і за прийнятною ціною, що значно спрощує вибір. Однак у таких моделей є ряд недоліків:

 1. Такі агрегати не мають сушки, а також кількість режимів представлена стандартним набором.
 2. Пристрій вміщує в себе обмежену кількість білизни, тому прати великогабаритні речі доведеться вручну або здавати в хімчистку.

При виборі важливо врахувати усі плюси і мінуси таких моделей, щоб обрати найбільш оптимальний варіант.

Повногабаритні

Пристрої мають великий розмір, а об'єм моделей доходить до 12-ти кг. Глибина корпусу стандартного агрегату складає не менше 60 см, що дозволяє легко прати великогабаритні речі. Відміна особливість повногабаритної пралки з сушкою - підвищена стійкість. Під час віджимання істотно менше вібрацій і шуму створюється, тому робота пристрою майже непомітна.

Порада 3: Пральна чи прально-сушильна машина

Будь-яка господиня не любить розвішувати по квартирі сушитися мокрі речі. Якщо є приватний будинок і місце для сушки, це не так критично. А ось жителям квартири набагато комфортніше придбати пристрій 2 в 1 - пральна машина з сушкою. Такі прилади заощаджують простір у домі і вирішують проблему сушіння мокрих речей.

Серед пристроїв з сушкою також є різновиди:

 • регулюються таймером - після закінчення прання необхідно самостійно увімкнути таймер для сушки;
 • декілька режимів сушки - залежно від вмісту барабану можна вибрати програми: "Швидка сушка", "В шафу", "Під праску";
 • контроль сушки датчиком - пристрій сушить вміст барабана до заданного показника вологості.

Рекомендуємо купити пральну машину автомат із сушкою, це значно економить час. Після прання речі можна зразу попрасувати і покласти в шафу.

Порада 4: Вид завантаження

Перед тим, як вибрати пральну машину, необхідно визначитися з типом завантаження.

Вертикальне завантаження

Барабан такого пристрою закріплений на 2-х осях і має 2 підшипники. Щоб помістити всередину агрегату речі, необхідно відкрити дверці люка і після того вже барабан. Якщо вибрана модель не устаткована функцією паркування барабана, вам знадобиться самостійно його провертати, щоб вийняти або завантажити речі. Особливістю таких моделей є ергономічність і компактність, тому їх частіше всього купують для невеликої ванної кімнати. Ще один бонус такого типу пристрою - під час прання є можливість додавати білизну, оскільки при відкритті люка, вода не витікає.

Фронтальне завантаження

Це найбільш поширений варіант пральної машини. Пристрій дуже легко розташовується в інтер'єрі і простий у користуванні. Агрегат без проблем можна встановити під раковину або вмонтувати в стільницю. Однозначним плюсом є місткість барабана. Ви можете вибрати стандартну модель з фронтальним завантаженням або придбати пральну машину з баком. Єдиний мінус - під час прання ви не можете докласти речі, доведеться чекати наступного прання.

Порада 5: Технології та обладнання

Сучасні пристрої оснащені великою кількістю функцій, що впливає на ціну пральної машини. Технології, використовувані для поліпшення якості прання, з кожним роком стають усе більш сучасними, а також дозволяють економічно використовувати електроенергію і воду. Перш ніж пральну машину купити, рекомендуємо ознайомитися з такими технологіями:

 • Прання з парою - в побутових агрегатах ця функція з'явилася абсолютно нещодавно. Основне призначення режиму - прання з розгладженням тканини і пом'якшенням складок. Чудово підходить для делікатних тканин;
 • Антиалергія - такий режим має більшу кількість полоскань, ніж стандартний. Дозволяє повністю усунути пральний засіб і прибрати запах, на який може бути алергія;
 • Очищення барабана - дозволяє позбутися нальоту, неприємного запаху і будь-яких інших забруднень просто з натисканням однієї кнопки;
 • Відстрочення запуску прання - допомагає відкласти початок прання до 24-х годин. Це дуже зручно, якщо у вас немає можливості повернутися додому і вмикнути агрегат.

Яку саме пральну машину обрати вирішувати тільки вам. Однак скориставшись порадами, ви значно спростуєте процес вибору.

Ваш баннер здесь за 35 грн./сутки

Верх