Що робити, якщо скрипить барабан в пральній машині?

Що робити, якщо скрипить барабан в пральній машині?

Під час роботи у пральній машині виник скрип. Він може чутись на всіх етапах роботи обладнання, коли рухається барабан, або в певні моменти, наприклад, при віджиму. Чи це серйозна несправність? Найчастіше такі неполадки легко поправні досвідченим майстром, тут докладніше про особливості скрипу в пральній машині https://master-niko.com/uk/nepoladki/pral-na-mashina-skripit

Чому скрипить пральна машина: причини

Барабан може видавати звуки у таких випадках:

 • Під час руху бак розгойдується небагато і стикається зі стінками корпусу машинки, розташованими з обох боків.
 • Невелика річ чи предмет, який випадково потрапив у ємність, опинився під барабаном. Він треться об стінки бака та барабана.
 • На манжеті люка залишилися частинки вовни, потрапило сміття, піщинки, і це створює скрип.
 • Ремінь приводу ослаб, при крученні барабан прослизає, видаючи характерний звук - скрип пральної машини.
 • Скрип може з'являтися у місцях кріплення пружин барабана.
 • Стикові частини корпусу труться одна об одну, і видають скрип.
 • Вал барабана ослаб, і це створює люфт.

Що робити, якщо скрипить барабан в пральній машині - фото1

Що можна зробити самостійно

Поки машинка увімкнена і є скрип, можна прислухатися, звідки виходить звук. Перед тим, як шукати причину звуків барабана, пральну машину відключають від мережі, блокують подачу води. Варто розпочати із найпростішого.

Насамперед можна оглянути, чи не потрапило щось в область люка, чи чисто в місці фіксації гуми. Може, просто монетка чи ключ із кишені одягу випали під час прання, і дзвеніли об барабан. Достатньо прибрати предмет або почистити барабан від сміття, і скрип зникне. Якщо усередині все чисто, доведеться дивитися інші деталі.

Потрібно зняти верхню кришку і перевірити стан ременя, чи він не розтягнутий. Барабан прокручують і спостерігають, чи не прослизає він. Якщо проблема в цьому ще й з'явиться скрип, то, швидше за все, проблема в ремені. Його потрібно підтягнути чи замінити на новий. Все гаразд і тут? Тоді наступний етап огляду.

Якщо є люфт корпусу, це може давати скрип. Потрібно перевірити, чи є рух при натисканні на стінки в різних напрямках. Подивитися, чи не розкрутилися гвинти. Їх затягують тугіше.

Що робити, якщо скрипить барабан в пральній машині - фото2

Коли краще звернутися до майстра

Інші неполадки, які можуть викликати скрип барабана, не такі прості в діагностиці та ремонті, тому потрібно викликати фахівця, якщо потрібно:

 • Дістати річ, що потрапила між баком та барабаном. Потрібно зняти задню кришку, вийняти ТЕН. Через отвір можна дістати річ. Якщо вона далеко від цього місця, просто прокручують барабан, щоб вона виявилася навпроти отвору. Ці маніпуляції повинен проводити фахівець, тому що ТЕН потрібно правильно вийняти і поставити назад, інакше з'являться нові негаразди, дорожчі в ремонті.
 • Перевірити вал. Якщо машинка довго використовувалася, можливо, ослабло кріплення валу. Потрібно підтягнути елементи, що розбовталися.
 • Зафіксувати бак, якщо стикається зі стінками під час руху. Треба перевірити амортизатори, кріплення бака.
 • Змастити місця контакту пружин, тяг та посадкових гнізд. Це начебто просте завдання, але виявити таку необхідність можна тільки під час роботи пральної машини, при цьому необхідно дотримуватися техніки безпеки. Знімають верхню кришку, запускають прання. Коли з'являється скрип, на посадкове місце пружин натискають зверху. Якщо звук зник, це означає, що тяги пружин при обертанні барабана труться об посадочні гнізда і потрібне мастило.

Що робити, якщо скрипить барабан в пральній машині - фото3

Коли скрипить барабан пральної машини, цьому може бути кілька причин. Якщо проблема не всередині барабана у вигляді монети чи сміття, краще одразу звернутися до майстра. Це заощадить час і кошти, тому що після самодіяльності часто йдуть ще більші поломки та витрати на ремонт. За вказаними нижче контактами можна отримати необхідну допомогу.

Компанія Fix-Man
Контактний телефон: 098-055-60-28
Режим роботи: пн.-нд. 8:00-21:00

Верх